MIAC honors record number of 2014-15 Winter/Spring Academic All-Conference selections

MIAC honors record number of 2014-15 Winter/Spring Academic All-Conference selections

BLOOMINGTON, Minn. -- Student-athletes in the Minnesota Intercollegiate Athletic Conference (MIAC) excelled in  both athletics and academics in 2014-15, and that success is accurately reflected by a record number of selections on the MIAC Academic All-Conference teams. The conference honored 633 student-athletes with 2014-15 Winter and Spring Academic All-Conference awards Thursday, and the overall total of 989 honorees in 2014-15 is also a new MIAC best.

The MIAC Academic All-Conference distinction is awarded to student-athletes who meet a combination of academic and athletic requirements. This year's totals ranks above the impressive numbers from a year ago, in which a then-record 610 student-athletes were recognized in the winter/spring, and 944 were honored overall. In addition to the record 356 Fall 2014 honorees, the MIAC set new records with both seasonal releases and the overall total for the second-straight year.

"It is continually amazing how our student-athlete achieve, both in the classroom and in competition," said MIAC Executive Director Dan McKane. "2014-15 was another banner year in the MIAC, and our record number of Academic All-Conference honorees is an outstanding reflection of the tremendous achievements of our student-athletes. Congratulations to all the Academic All-Conference selections, and thank you for being outstanding representatives of your institutions, the MIAC and NCAA Division III."

The record spring total included 390 women and 243 men. Women's outdoor track and field led with 88 honorees, and women's indoor track and field was next with 85 and women's hockey had an even 50 selections. Men's outdoor track and field had 52 student-athletes honored, while men's indoor track and field was next with 50 selections, with men's hockey adding 42 honorees to lead the men's sports.

Academically, student-athletes must be a sophomore, junior, or senior with a minimum cumulative GPA of 3.5 on a 4.0 scale to qualify for MIAC Academic All-Conference recognition. Athletically, student-athletes in team sports must compete in 50 percent of their team’s regular-season varsity contests. The team sports eligible were baseball, men's and women's basketball, men's and women's hockey, softball and men's and women's tennis.

There were two changes to team sport athletic requirements: baseball pitching requirements were modified to five appearances or 20 innings pitched, and a new requirement was added to benefit hockey goalies, stating that goalies must play in one-third (33.3 percent) of their team's total minutes played for the regular season.

The winter and spring individual sports each have sport-specific criteria, and they include golf, swimming and diving and both indoor and outdoor track and field. The swimming and diving qualifications  require a student-athlete to finish in the top 16 of an individual event or compete in a relay race at the MIAC championships to be eligible. Track and field qualifications were modified in 2014-15, and require student-athletes to score in an individual event or compete on a relay team at the MIAC Championships.

Golf was moved from the fall to the spring in 2014-15 and its athletic requirements were modified to reflect the split-season nature of the sport. Beginning this year, student-athletes either had to compete in the MIAC Championships, or compete in a minimum of 12 competitive rounds.

MIAC Academic All-Conference honors are announced twice annually, after the completion of the fall and spring academic semesters. The 2014-15 winter and spring Academic All-Conference honorees are listed below, classified alphabetically first by sport, then school. To see the 2014 Fall All-Conference honorees, click here, or click here to visit the MIAC Academic All-Conference archives.


MIAC WINTER/SPRING 2014-15 ACADEMIC ALL-CONFERENCE TEAM
Categorized alphabetically by sport, then school 

Winter/Spring 2014-15 Total:    633
Fall 2014 Total: 356
2014-15 Total:  989


Quick links
: BSB | MBB | WBB | MG | WG | MH | WH | MITF | WITF | MOTF | WOTF | SB | MSD | WSD | MT | WT |

Baseball (31)
Augsburg - Chris Bambenek (Sr., St. Charles, Minn.)
Augsburg - Billy Brookshaw (Jr., Prescott, Wis.)
Augsburg - Jack Duffy (So., Fridley, Minn.)
Augsburg - Andrew Julkowski (Jr., Cedar, Minn.)
Augsburg - Tanner Oakes (Sr., Jordan, Minn.)
Bethel - Grant Anderson (Sr., Andover, Minn.)
Bethel - Lars Anderson (So., Arden Hills, Minn.)
Bethel - Nik Anderson (Sr., Arden Hills, Minn.)
Bethel - Matt Herringshaw (Jr., Alexandria, Minn.)
Carleton - Luke Curtis (Jr., Appleton, Wis.)
Carleton - Jordan Zoellmer (Jr., Richfield, Minn.)
Concordia - Eric Carlsen (Sr., Miltona, Minn.)
Concordia - Timothy Carlson (Jr., Cumberland, Wis.)
Concordia - Philip Kuball (Jr., Hutchinson, Minn.)
Gustavus - Daniel Carlson (So., Plymouth, Minn.)
Gustavus - Joshua Chatfield (So., Apple Valley, Minn.)
Gustavus - Dalton Mattson (So., Princeton, Minn.)
Gustavus - Grant Soderberg (Sr., Eden Prairie, Minn.)
Gustavus - Isaiah Welckle (So., Minneapolis, Minn.)
Macalester - Scot Foltz (Sr., St. Louis Park, Minn.)
Macalester - Forest Redlin (So., Tempe, Ariz.)
Saint John’s - Brett Becker (Sr., North Oaks, Minn.)
Saint John’s - Collin Felhaber (Sr., North St. Paul, Minn.)
Saint John’s - Logan Hershey (Jr., Maple Grove, Minn.)
Saint John’s - Derek Schiebel (So., Apple Valley, Minn.)
Saint John’s - Alex Toninato (Sr., Woodbury, Minn.)
Saint Mary’s - Ben Buerkle (So., Roseville, Minn.)
Saint Mary’s - William Doll (Jr., Amherst, Wis.)
Saint Mary’s - Kevin Miley (Jr., St. Paul, Minn.)
St. Thomas - Greg Clute (Sr., Hawley, Minn.)
St. Thomas - Brady Johnson (Jr., Andover, Minn.)

Men's Basketball (24)
Bethel - Jared Nelson  (Jr., Lino Lakes, Minn.)
Bethel - Kyle von Schmidt-Pauli (Jr., Oakdale, Minn.)
Bethel - Brycen Wojta (So., Maple Grove, Minn.)
Bethel - Kyle Zimmermann (Sr., Champlin, Minn.)
Carleton - Peter Bakker-Arkema (So., Ann Arbor, Mich.)
Carleton - Tianen Chen (So., Germantown Hills, Ill.)
Carleton - John Eckert (Jr., North Judson, Ind.)
Carleton - Beau Smit (So., White Bear Lake, Minn.)
Concordia - Jordan Bolger (Jr., Apple Valley, Minn.)
Concordia - Matt Ellingson (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Scott Flotterud (Sr., Zumbrota, Minn.)
Concordia - Tom Fraase (Jr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Aaron Zimmer (Sr., Foley, Minn.)
Gustavus - Martin Feddersen (Sr., Winona, Minn.)
Gustavus - Chad Poppen (So., St Peter, Minn.)
Hamline - Ben Cooper (Sr., St. Paul, Minn.)
Macalester - Kareem Ismail (So., Pasadena, Calif.)
Macalester - Dylan Kilgour (Jr., La Crescenta, Calif.)
Macalester - Bert Yaffe (Sr., Bethesda, Md.)
Saint Mary’s - Chad Schlosser (So., Stillwater, Minn.)
Saint Mary’s - Mark Schumacher (So., Perham, Minn.)
St. Olaf - Mason Braden (Sr., Elkhart, Ind.)
St. Olaf - Sam Daly (Sr., Rochester, Minn.)
St. Thomas - Jimmy Ancius (Sr., La Crosse, Wis.)

Women's Basketball (38)
Augsburg - Marie Fitzgerald (Jr., Fort Atkinson, Wis.)
Augsburg - Jessica Lillquist (Jr., Sebeka, Minn.)
Augsburg - Jenna Orth (Jr., Melrose, Minn.)
Bethel - Shanni Morse (So., Burnsville, Minn.)
Bethel - Anna Munsterteiger (So., Ogilvie, Minn.)
Bethel - Hannah Niewald (Jr., Fridley, Minn.)
Bethel - Lisa O’Connor (Sr., Randolph, Wis.)
Bethel - Lindy Parker (Sr., Rosemount, Minn.)
Bethel - Rachel Parupsky (Jr., Arden Hills, Minn.)
Bethel - Kalli Zimmermann (So., Champlin, Minn.)
Carleton -Anna Surrey (Jr., Kent, U.K.)
Concordia - Mikayla Forness (So., Bismarck, N.D.)
Concordia - Morgan Gunderson (So., Aberdeen, S.D.)
Concordia - Erin Januschka (Sr., St. Cloud, Minn.)
Concordia - Jenna Januschka (So., St. Cloud, Minn.)
Concordia - Olivia Johnson (Jr., Walcott, N.D.)
Concordia - Emma Peterson (So., Benson, Minn.)
Concordia - Katie Rosenfeldt (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Annalise Savageau (So., Alexandria, Minn.)
Gustavus - Cara Christiansen (So., North Mankato, Minn.)
Gustavus - Heather Hohenstein (Jr., Garden City, Minn.)
Gustavus - Lindsey Johnson (Jr., Edina, Minn.)
Hamline - Emily Behrman (Jr., Independence, Minn.)
Hamline - Chelsey Bonsante (So., Ironton, Minn.)
Saint Benedict - Annie Dittberner (So., New Prague, Minn.)
Saint Benedict - Sydney Hughes (Jr., Olympia, Wash.)
Saint Benedict - Alison Newton (So., Oronoco, Minn.)
St. Catherine - Sarah Manning (Sr., Page, Ariz.)
Saint Mary’s - Emma Schaeffer (So., Roseville, Minn.)
Saint Mary’s - Sara Schoenthaler (Sr., White Bear Lake, Minn.)
St. Olaf - Zoe Hansen (Jr., Lindstrom, Minn.)
St. Olaf - Hannah Lemberg (Jr., Backus, Minn.)
St. Olaf - Rachel Rongstad (Sr., Middleton, Wis.)
St. Thomas - Jenna Dockter (Sr., Apple Valley, Minn.)
St. Thomas - Laura Margarit (Sr., Bloomington, Minn.)
St. Thomas - Anna Smith (Sr., Bloomington, Minn.)
St. Thomas - Maggie Weiers (Sr., New Prague, Minn.)
St. Thomas - Beth Wittry (Sr., Carroll, Iowa)

Men's Golf (6)
Bethel - Nick Manoles (Jr., Golden Valley, Minn.)
Concordia - Coy Papachek (Sr., Fargo, N.D.)
Gustavus - Andrew Brandt (Jr., Medina, Minn.)
Saint John’s - Mack Farley (So., Lakeville, Minn.)
St. Olaf - Chris Winge (So., Minnetonka, Minn.)
St. Thomas - Alex Kapraun (Sr., Rochester, Minn.)

Women's Golf (22)
Augsburg - Katie Kristofferson (Jr., Park Rapids, Minn.)
Augsburg - Carlee Nasifoglu (Jr., Hopkins, Minn.)
Bethel - Danae Johnson (Sr., Shoreview, Minn.)
Bethel - Abby Perrenoud (So., Sioux Falls, S.D.)
Bethel - Kalyn Root (So., Orange City, Iowa)
Bethel - Leah Swanson (So., Blaine, Minn.)
Carleton - Grace Gilmore (Jr., Edina, Minn.)
Carleton - Taylor Wells (Sr., Rochester, Minn.)
Concordia - Katlyn Nelson (Sr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Molly Zavadil (Sr., Fordyce, Neb.)
Gustavus - Jordan Drenttel (Sr., Inver Grove Heights, Minn.)
Gustavus - Mae Meierhenry (So., Sioux Falls, S.D.)
Macalester - Suzanne Dufault (Sr., Fosston, Minn.)
Saint Benedict - Bridget Cummings (Sr., Chaska, Minn.)
Saint Benedict - Annalise Wallerich (Sr., Lake City, Minn.)
Saint Benedict - Lauren Wise (Jr., Prior Lake, Minn.)
St. Catherine - Madi Roe (So., Apple Valley, Minn.)
Saint Mary’s - Kelsey Stenzel (So., Wabasha, Minn.)
St. Olaf - Nadia Baka (Sr., Sioux Falls, S.D.)
St. Thomas - Erin Dingmann (Jr., Kimball, Minn.)
St. Thomas - Rachel Morris (So., Mequon, Wis.)
St. Thomas - Sophie Tuttle (Sr., Waseca, Minn.)

Men's Hockey (42)
Augsburg - Drew Allen (Jr., Arvada, Colo.)
Augsburg - John Bretzman (Jr., Mendota Heights, Minn.)
Augsburg - Corbin Chapman (So., Burnsville, Minn.)
Augsburg - Lucas Hendrickson (Jr., Savage, Minn.)
Augsburg - Daniel Hildebrandt (Sr., Monument, Colo.)
Augsburg - George Jackson (Sr., Sewickley, Pa.)
Augsburg - Dylan Meier (So., Highlands Ranch, Colo.)
Augsburg - Mack Ohnsted (Jr., Vernon Hills, Ill.)
Augsburg - Rory Vesel (So., Rochester, Minn.)
Bethel - Philip Cameron (So., Hornepayne, Ontario, Canada)
Bethel - Josh Freitas (Jr., Sandy Hook, Ct.)
Bethel - EJ Gann (Sr., Mountainview, Calif.)
Bethel - Tony Larson (Jr., Ham Lake, Minn.)
Bethel - A.J. Nejmeh (So., Lancaster, Penn.)
Bethel - Tyler Peltram (So., Spokane, Wash.)
Bethel - Brock Raffaele (Jr., Cadillac, Mich.)
Concordia - Charles Aus (Jr., Lino Lakes, Minn.)
Gustavus - Drew Aspinwall (So., Maple Grove, Minn.)
Gustavus - Jared Docken (So., Northfield, Minn.)
Gustavus - Cameron Jackson (So., Lakeville, Minn.)
Gustavus - Samuel Majka (So, Wayzata, Minn.)
Gustavus - Nathan Paulsen (Sr., La Habra, Calif.)
Gustavus - Andrew Pearson (Sr., Burnsville, Minn.)
Gustavus - Blake Schammel (Sr., Red Wing, Minn.)
Hamline - John Gaughan (Sr., Buffalo, Minn.)
Hamline - Sam Leslie (Sr., Vancouver, Wash.)
Hamline - Joe Rubbelke (Sr., North St. Paul, Minn.)
Saint John’s - Phil Johnson (Sr., Duluth, Minn.)
Saint John’s - Dan McNamara (So., Grand Rapids, Mich.)
Saint John’s - Daniel Tripicchio (So., Hudson, Wis.)
Saint Mary’s - Michael Mezzano (So., Woodbury, Minn.)
St. Olaf - Geoff Gieni (Sr., Sault St. Marie, Ont.)
St. Olaf - Steve Papciak (Sr., Des Plaines, Ill.)
St. Olaf - Marc Richards (Jr., Wayzata, Minn.)
St. Olaf - Steve Sherman (So., San Diego, Calif.)
St. Olaf - Connor Tedstrom (Jr., Edwards, Colo.)
St. Olaf - Tim Tuscher ( Sr., Lemont, Ill.)
St. Thomas - Michael Dockry (So., Burnsville, Minn.)
St. Thomas - Charlie Donlin (So., Shorewood, Minn.)
St. Thomas - Drew Fielding (Sr., Burlington, Ontario)
St. Thomas - Cory Kapeller (Jr., Okotoks, Alberta)
St. Thomas - John Kirtland (Jr., Plymouth, Minn.)

Women's Hockey (50)
Augsburg - Sarah Buckner (Jr., Duluth, Minn.)
Augsburg - Claire Cripps (Jr., Hutchinson, Minn.)
Augsburg - Abigail Dickinson (Jr., Rochester Hills, Mich.)
Augsburg - Kayla Fuechtmann (Jr., Circle Pines, Minn.)
Augsburg - Darby Lindgren (So., Lakeville, Minn.)
Bethel - Hadley Cookson (Jr., Minnetonka, Minn.)
Bethel - Erin Harper (Jr., Blaine, Minn.)
Bethel - Kalie Johnson (Sr., Richfield, Minn.)
Bethel - Caroline Kivisto (Jr., Dassel, Minn.)
Bethel - Lauren Kolak (So., Lino Lakes, Minn.)
Bethel - Kathryn Larson (So., Shoreview, Minn.)
Bethel - Jill Larson (Jr., Maple Grove, Minn.)
Bethel - Megan Niblock (So., Fergus Falls, Minn.)
Concordia - Elizabeth Fransdal (Sr., Wayzata, Minn.)
Concordia - Hannah Johnston (Jr., Warroad, Minn.)
Concordia - Abby Kratzke (Jr., Zimmerman, Minn.)
Concordia - Cassandra Petrich (Jr., Elk River, Minn.)
Concordia - Chelsey Petrich (So., Elk River, Minn.)
Concordia - Ellen Rethwisch (So., Plymouth, Minn.)
Concordia - Amber Schaack (So., Jamestown, N.D.)
Concordia - Kelsey Vandegrift (Sr., St. Paul, Minn.)
Gustavus - Carolyn Draayer (Sr., Deephaven, Minn.)
Gustavus - Allison Eder Zdechlick (Jr., Stillwater, Minn.)
Gustavus - Emily Gustafson (So., Esko, Minn.)
Gustavus - Leah Johnson (Sr., Chanhassen, Minn.)
Gustavus - Keri Pickel (Sr., Rochester, Minn.)
Hamline - Katie Beckman (So., Esko, Minn.)
Hamline - Megan Gjere (Jr., New Brighton, Minn.)
Hamline - Kendra Krause (Jr., Baudette, Minn.)
Hamline - Megan Lawry (Jr., Lino Lakes, Minn.)
Hamline - Mackenzie McCormack (Jr., Rochester, Minn.)
Hamline - Jaci Reinke (So., Waconia, Minn.)
Saint Benedict - Siri Berg-Moberg (Jr., St. Paul, Minn.)
Saint Benedict - Hannah Esselman (So., Inver Grove Heights, Minn.)
Saint Benedict - Tara Frey (Sr., River Falls, Wis.)
Saint Benedict - Ellen Marvin (So., Shoreview, Minn.)
Saint Benedict - Alli O’Brien (Sr., Stillwater, Minn.)
Saint Benedict - Maddie Rainey (So., Cedar Rapids, Iowa)
St. Catherine - Randi Fabsits (Jr., Tinley Park, Ill.)
St. Catherine - Mallory Ryan (Jr., Cottage Grove, Minn.)
Saint Mary’s - Jessica Cwik (So., Chicago, Ill.)
Saint Mary’s - Jane Hannula (So., Coon Rapids, Minn.)
Saint Mary’s - Mackenzie Klimek (Sr., Hastings, Minn.)
St. Olaf - Anna Bartz (Jr., Edina, Minn.)
St. Olaf - Hannah Forliti (So., Shoreview, Minn.)
St. Olaf - Caroline Ponessa (Sr., Shoreview, Minn.)
St. Thomas - Hannah Burns (Jr., Edina, Minn.)
St. Thomas - Nuala Flood (Jr., St. Paul, Minn.)
St. Thomas - Megan Juricko (Jr., Eagan, Minn.)
St. Thomas - Courtney Umland (Jr., Maple Grove, Minn.)

Men's Indoor Track and Field (50)
Augsburg - Luke Iverson (Sr., Maple Grove, Minn.)
Bethel - Matt Berens (Sr., Oakdale, Minn.)
Bethel - Connor Haugen (So., Willmar, Minn.)
Bethel - Patrick Klamm (So., Evanston, Ill.)
Bethel - Christian Svennes (Jr., Valley Springs, S.D.)
Carleton - Hart Hornor (Jr., Seattle, Wash.)
Carleton - Evan Howard (Jr., St. Petersberg, Fla.)
Carleton - Aidan Larsen (Jr., Bethseda, Md.)
Carleton - Jack Percival (Jr., Newport Coast, Calif.)
Carleton - Ben Withbroe (So., Takoma Park, Md.)
Concordia - Theodore Betting (Sr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Mark Goss (Sr., Fosston, Minn.)
Concordia - Benjamin Vickstrom (Sr., Alexandria, Minn.)
Concordia - Gabe Wright (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Cole  Young (Sr., Bagley, Minn.)
Gustavus - Matthew Carlson (Sr., Roseville, Minn.)
Gustavus - Carston Dammann (So., Lake City, Minn.)
Gustavus - Samuel Fisher (Jr., Sauk Centre, Minn.)
Gustavus - Kyle Fredrickson (So., Victoria, Minn.)
Gustavus - Edward ReMine (So., Mantorville, Minn.)
Gustavus - Jonathan Surber (So., St. James, Minn.)
Gustavus - Scott Williams (Sr., Maple Grove, Minn.)
Hamline - Tom Larson (Jr., Bloomington, Minn.)
Hamline - Ryan Peterson (Sr., North St. Paul, Minn.)
Hamline - Mark Volker (Sr., Cambridge, Minn.)
Hamline - Will Warmka (Sr., Burnsville, Minn.)
Macalester - Bolton Howes (Sr., Lakewood, Colo.)
Macalester - Trevor Maggart (Jr., Tokyo, Japan)
Macalester - Jole Miller (Sr., Missouri Valley, Iowa)
Macalester - Dylan Saul (Sr., Minneapolis, Minn.)
Macalester - Tayeb Zaidi (So., San Francisco, Calif.)
Saint John’s - Thomas Feichtinger (Jr., Omaha, Neb.)
Saint John’s - Joe Koll (So., Winona, Minn.)
Saint John’s - Jake Lammi (Sr., Marine on St. Croix, Minn.)
Saint John’s - Maxwell Olson (So., Warrensburg, Mo.)
Saint John’s - Will Zimmerman (So., Owatonna, Minn.)
Saint John’s - Nick Zurn (Jr., Belle Plaine, Minn.)
Saint Mary’s - Aaron Haley (Sr., Plainview, Minn.)
St. Olaf - Joe Coffey (So., Klamath Falls, Ore.)
St. Olaf - Paul Escher (Jr., La Crosse, Wis.)
St. Olaf - James McFarlin (Jr., Minnetonka, Minn.)
St. Olaf - Phillip Meyer (Sr., Woodstock, Ill.)
St. Olaf - Kyle Wagener (Sr., Edina, Minn.)
St. Olaf - Grant Wintheiser (Sr., Sartell, Minn.)
St. Thomas - Sam Bach (Sr., Lakeville, Minn.)
St. Thomas - Dylan Baumann (Jr., Wells, Minn.)
St. Thomas - Jacob Gerhartz (Jr., Sauk Center, Minn.)
St. Thomas - Tyler Krpan (Jr., Indianola, Iowa)
St. Thomas - Robby Williams (Sr., Minnetonka, Minn.)
St. Thomas - Michael Witschen (So., Monticello, Minn.)

Women's Indoor Track and Field (85)
Augsburg - Katie Davidson (So., Crookston, Minn.)
Augsburg - Taybri Irving (So., Rosemount, Minn.)
Augsburg - Callie Jones (So., Waubeka, Wis.)
Augsburg - Kayla Roberge (Sr., Burnsville, Minn.)
Bethel - Nicole Balzer (So., Shoreview, Minn.)
Bethel - Jillian Krier (So., Byron, Minn.)
Bethel - KelliAnne O’Leary (Sr., Red Wing, Minn.)
Bethel - Alyssa Solberg (Sr., Bloomington, Minn.)
Carleton - Colette Celichowski (Sr., Shorewood, Minn.)
Carleton - Emma Grisanzio (So., Carol Stream, Ill.)
Carleton - Nicole Nipper (So., Minnetonka, Minn.)
Carleton - Zoe Peterson (So., Bellingham, Wash.)
Carleton - Reilly Simon (Jr., Grapevine, Texas)
Carleton - Ruth Steinke (Jr., Lima, N.Y.)
Carleton - Ellie Wilson (Sr., Roseville, Minn.)
Concordia - Hillary Birchem (Sr., Lisbon, N.D.)
Concordia - Susan Drache (Jr., Roseville, Minn.)
Concordia - Ingrid Floersheim (Jr., Little Falls, Minn.)
Concordia - Mikayla Forness (So., Bismarck, N.D.)
Concordia - Olivia Johnson (Jr., Walcott, N.D.)
Concordia - Emma Peterson (So., Benson, Minn.)
Gustavus - Mata Agre (So., Medina, Minn.)
Gustavus - Mikaela Algren (So., New Prague, Minn.)
Gustavus - Kaitlin Bembenek (Jr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Courtney Branch (Jr., Minnetonka, MInn.)
Gustavus - Caitlin Fermoyle (Sr., Mendota Heights, Minn.)
Gustavus - Hana Fisher (Sr., Eden Prairie, Minn.)
Gustavus - Ande Gustafson (So., Grand Rapids, Minn.)
Gustavus - Kelsey Harms (Jr., Apple Valley, Minn.)
Gustavus - Kara Helgeson (Jr., Ortonville, Minn.)
Gustavus - Haley Kemper (Sr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Kaylee Maxon (Sr., New Richmond, Minn.)
Gustavus - Kristen Mertens (So., Inver Grove Heights, Minn.)
Gustavus - Lauren Shurson (Jr., Chanhassen, Minn.)
Gustavus - Sarah Swanson (Jr., Fairbanks, Alaska)
Gustavus - Elizabeth Weiers (Sr., Le Center, Minn.)
Hamline - Brianna Baker (Jr., White Bear Lake, Minn.)
Hamline - Andrea Haus (Sr., Earlham, Iowa)
Hamline - Mikayla Hensch (So., North Branch, Minn.)
Hamline - Gabby Koel (So., Alexandria, Minn.)
Hamline - Erin Urbanowicz (Sr., Gresham, Ore.)
Hamline - Jessica Putland (Sr., Belleville, Wis.)
Macalester - Emily Diener (Sr., Duluth, Minn.)
Macalester - Irene Gibson (Sr., Carmel, Ind.)
Macalester - Ingrid Greene (Sr., Madison, Wis.)
Macalester - Brooke Hunter (So., Stillwater, Minn.)
Macalester - Erin Ortiz (Sr., Corvallis, Ore.)
Macalester - Anik Regan (So., Tucson, Ariz.)
Saint Benedict - Valerie Clintsman (Jr., Maplewood, Minn.)
Saint Benedict - Alicia Evenson (Jr., Gibbon, Minn.)
Saint Benedict - Audrey Fricke (Sr., Prior Lake, Minn.)
Saint Benedict - Manon Gammon-Deering (Sr., Little Falls, Minn.)
Saint Benedict - Alexis Good (Jr., Mora, Minn.)
Saint Benedict - Kiley Green (Jr., Draper, Utah)
Saint Benedict - Mattia Hendrickson (So., Little Falls, Minn.)
Saint Benedict - Kathryn Keller-Miller (Sr., Plymouth, Minn.)
Saint Benedict - Maria Kiminski (So., Farmington, Minn.)
Saint Benedict - Allison Kosobud (So., Brainerd, Minn.)
Saint Benedict - Kirsten Montray (Sr., Monticello, Minn.)
Saint Benedict - Jenna O’Donnell (Sr., Maple Grove, Minn.)
Saint Benedict - London Stelten (So., Cologne, Minn.)
St. Catherine - Sarah Manning (Sr., Page, Ariz.)
St. Catherine - Jenna McElroy (Sr., Champlin, Minn.)
St. Catherine - Abby Palmer (So., Pequot Lakes, Minn.)
St. Catherine - Courtney Kirkeide (So., Greenbush, Minn.)
St. Catherine - Makayla Skluzacek (Sr., Le Sueur, Minn.)
St. Olaf - Michaela Banz (Sr., Eagan, Minn.)
St. Olaf - Michaela Bolden (Jr., St. Paul, Minn.)
St. Olaf - Mary Eide (So., Fort Dodge, Iowa)
St. Olaf - Megan Holmes (Sr., Baxter, Minn.)
St. Olaf - Morghen Philippi (Jr., Dubuque, Iowa)
St. Olaf - Abbey Schnaith (Jr., Red Wind, Minn.)
St. Olaf - Madison Van Wylen (Jr., Northfield, Minn.)
St. Olaf - Amy Waananen (Maple Grove, Minn.)
St. Olaf - Grace Wilson (So., Roseville, Minn.)
St. Thomas - Summer Ellefson (Jr., Park Rapids, Minn.)
St. Thomas - Melissa Engstrom (Sr., Coon Rapids, Minn.)
St. Thomas - Alex Fossum (So., Chanhassen, Minn.)
St. Thomas - Emily Gapinski (Jr., Sheboygan, Wis.)
St. Thomas - Kayla Janto (So., West Bend, Wis.)
St. Thomas - Aimee Junget (Jr., Chaska, Minn.)
St. Thomas - Gabrielle Pepin (Jr., Green Bay, Wis.)
St. Thomas - Megan Terukina (Jr., Cedar Rapids, Iowa)
St. Thomas - Angela Tipp (Sr., Hudson, Wis.)
St. Thomas - Erika Tipp (Sr., Hudson, Wis.)

Men's Outdoor Track and Field (52)
Augsburg - Luke Iverson (Sr., Maple Grove, Minn.)
Bethel - Connor Haugen (So., Willmar, Minn.)
Bethel - Patrick Klamm (So., Evanston, Ill.)
Bethel - Christian Svennes (Jr., Valley Springs, S.D.)
Carleton - Hart Hornor (Jr., Seattle, Wash.)
Carleton - Evan Howard (Jr., St. Petersberg, Fla.)
Carleton - Aidan Larsen (Jr., Bethseda, Md.)
Carleton - Jack Percival (Jr., Newport Coast, Calif.)
Carleton - Ben Withbroe (So., Takoma Park, Md.)
Concordia - Kristian Aardahl (So., Bismarck, N.D.)
Concordia - Theodore Betting (Sr., Bismarck, N.D.)
Concordia - Joseph Hendrickson (So., Chancellor, S.D.)
Concordia - Daniel McGuire (Jr., Grand Rapids, Minn.)
Concordia - Benjamin Vickstrom (Sr., Alexandria, Minn.)
Concordia - Gabe Wright (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Cole Young (Sr., Bagley, Minn.)
Gustavus - Matthew Carlson (Sr., Roseville, Minn.)
Gustavus - Carston Dammann (So., Lake City, Minn.)
Gustavus - Samual Fisher (Jr., Sauk Centre, Minn.)
Gustavus - Kyle Fredrickson (So., Victoria, Minn.)
Gustavus - Edward ReMine (So., Mantorville, Minn.)
Gustavus - Jonathan Surber (So., St. James, Minn.)
Gustavus - Scott Williams (Sr., Maple Grove, Minn.)
Hamline - Tom Larson (Jr., Bloomington, Minn.)
Hamline - Ryan Peterson (Sr., North St. Paul, Minn.)
Hamline - Mark Volker (Sr., Cambridge, Minn.)
Hamline - Will Warmka (Sr., Burnsville, Minn.)
Macalester - Konnor Fleming (Sr., Charlotte, Vt.)
Macalester - Bolton Howes (Sr., Lakewood, Colo.)
Macalester - Trevor Maggart (Jr., Tokyo, Japan)
Macalester - Jole Miller (Sr., Missouri Valley, Iowa)
Macalester - Spencer Nelson (Liberty, Mo.)
Macalester - Tayeb Zaidi (So., San Francisco, Calif.)
Saint John’s - Matt Devery (Jr., Bloomington, Minn.)
Saint John’s - Thomas Feichtinger (Jr., Omaha, Neb.)
Saint John’s - Joe Koll (So., Winona, Minn.)
Saint John’s - Jake Lammi (Sr., Marine on St. Croix, Minn.)
Saint John’s - Maxwell Olson (So., Warrensburg, Mo.)
Saint John’s - Will Zimmerman (So., Owatonna, Minn.)
St. Olaf - Jake Brown (Sr., St. Paul, Minn.)
St. Olaf - Joe Coffey (So., Klamath Falls, Ore.)
St. Olaf - Paul Escher (Jr., La Crosse, Wis.)
St. Olaf - Phillip Meyer (Sr., Woodstock, Ill.)
St. Olaf - Kyle Wagener (Sr., Edina, Minn.)
St. Olaf - Grant Wintheiser (Sr., Sartell, Minn.)
St. Thomas - Sam Bach (Sr., Lakeville, Minn.)
St. Thomas - Jacob Gerhartz (Jr., Sauk Center, Minn.)
St. Thomas - Jacob Gredvig (So, Minnetonka, Minn.)
St. Thomas - Tyler Krpan (Jr., Indianola, Iowa)
St. Thomas - Ryan Trapp (So., Elk River, Minn.)
St. Thomas - Doug Thoresen (Sr., Madison, Wis.)
St. Thomas - Michael Witschen (So., Monticello, Minn.)

Women's Outdoor Track and Field (88)
Augsburg - Mary Cornelius (So., Minnetonka, Minn.)
Augsburg - Callie Jones (So., Waubeka, Wis.)
Augsburg - Kayla Roberge (Sr., Burnsville, Minn.)
Bethel - Nicole Balzer (So., Shoreview, Minn.)
Bethel - Jillian Krier (So., Byron, Minn.)
Bethel - KelliAnne O’Leary (Sr., Red Wing, Minn.)
Bethel - Alyssa Solberg (Sr., Bloomington, Minn.)
Bethel - Hannah Steele (So., Ipswich, Mass.)
Carleton - Colette Celichowski (Sr., Shorewood, Minn.)
Carleton - Emma Grisanzio (So., Carol Stream, Ill.)
Carleton - Nicole Nipper (So., Minnetonka, Minn.)
Carleton - Zoe Peterson (So., Bellingham, Wash.)
Carleton - Reilly Simon (Jr., Grapevine, Texas)
Carleton - Ruth Steinke (Jr., Lima, N.Y.)
Carleton - Ellie Wilson (Sr., Roseville, Minn.)
Carleton - Kayla McKinsey (Jr., North Easton, Mass.)
Concordia - Hillary Birchem (Sr., Lisbon, N.D.)
Concordia - Mikayla Forness (So., Bismarck, N.D.)
Concordia - Olivia Johnson (Jr., Walcott, N.D.)
Concordia - Emma Peterson (So., Benson, Minn.)
Concordia - Katie Rosenfeldt (Jr., Moorhead, Minn.)
Concordia - Ashley Thompson (Jr., Oakdale, Minn.)
Concordia - Melissa Uhrich (Jr., Bismarck, N.D.)
Gustavus - Mata Agre (So., Medina, Minn.)
Gustavus - Mikaela Algren (So., New Prague, Minn.)
Gustavus - Kaitlin Bembenek (Jr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Courtney Branch (Jr., Minnetonka, Minn.)
Gustavus - Caitlin Fermoyle (Sr., Mendota Heights, Minn.)
Gustavus - Hana Fisher (Sr., Eden Prairie, Minn.)
Gustavus - Ande Gustafson (So., Grand Rapids, Minn.)
Gustavus - Kelsey Harms (Jr., Apple Valley, Minn.)
Gustavus - Kara Helgeson (Jr., Ortonville, Minn.)
Gustavus - Hayley Kemper (Sr., Prior Lake, Minn.)
Gustavus - Kaylee Maxon (Sr., New Richmond, Minn.)
Gustavus - Kristen Mertens (So., Inver Grove Heights, Minn.)
Gustavus - Lauren Shurson (Jr., Chanhassen, Minn.)
Gustavus - Sarah Swanson (Jr., Fairbanks, Alaska)
Gustavus - Elizabeth Weiers (Sr., Le Center, Minn.)
Hamline - Brianna Baker (Jr., White Bear Lake, Minn.)
Hamline - Andrea Haus (Sr., Earlham, Iowa)
Hamline - Mikayla Hensch (So., North Branch, Minn.)
Hamline - Erin Urbanowicz (Sr., Gresham, Ore.)
Hamline - Jessica Putland (Sr., Belleville, Wis.)
Macalester - Ellen Brady (Sr., St. Paul, Minn.)
Macalester - Simone Carpenter (Sr., Dedham, Mass.)
Macalester - Sarah Jo DeVore (So., San Diego, Calif.)
Macalester - Emily Diener (Sr., Duluth, Minn.)
Macalester - Irene Gibson (Sr., Carmel, Ind.)
Macalester - Ingrid Greene (Sr., Madison, Wis.)
Macalester - Erin Ortiz (Sr., Corvallis, Ore.)
Macalester - Anik Regan (So., Tucson, Ariz.)
Macalester - Caitlin Toner (Sr., New Providence, N.J.)
Saint Benedict - Esther Banaian (Jr., St. Cloud, Minn.)
Saint Benedict - Valerie Clintsman (Jr., Maplewood, Minn.)
Saint Benedict - Alicia Evenson (Jr., Gibbon, Minn.)
Saint Benedict - Audrey Fricke (Sr., Prior Lake, Minn.)
Saint Benedict - Manon Gammon-Deering (Sr., Little Falls, Minn.)
Saint Benedict - Alexis Good (Jr., Mora, Minn.)
Saint Benedict - Kiley Green (Jr., Draper, Utah)
Saint Benedict - Mattia Hendrickson (So., Little Falls, Minn.)
Saint Benedict - Kathryn Keller-Miller (Sr., Plymouth, Minn.)
Saint Benedict - Maria Kiminski (So., Farmington, Minn.)
Saint Benedict - Allison Kosobud (So., Brainerd, Minn.)
Saint Benedict - Jenna O’Donnell (Sr., Maple Grove, Minn.)
Saint Benedict - Elise Reid (So., Spearfish, S.D.)
Saint Benedict - London Stelten (So., Cologne, Minn.)
St. Catherine - Sarah Manning (Sr., Page, Ariz.)
St. Catherine - Jenna McElroy (Sr., Champlin, Minn.)
St. Catherine - Alyssa Besch (Jr., Apple Valley, Minn.)
St. Catherine - Rachel Hall (So., Mendota Heights, Minn.)
St. Catherine - Abby Palmer (So., Pequot Lakes, Minn.)
St. Catherine - Courtney Kirkeide (So., Greenbush, Minn.)
St. Catherine - Megan Pohlmann (So., Grey Eagle, Minn.)
St. Olaf - Michaela Banz (Sr., Eagan, Minn.)
St. Olaf - Megan Holmes (Sr., Baxter, Minn.)
St. Olaf - Morghen Philippi (Jr., Dubuque, Iowa)
St. Olaf - Abbey Schnaith (Jr., Red Wind, Minn.)
St. Olaf - Madison Van Wylen (Jr., Northfield, Minn.)
St. Olaf - Amy Waananen (Maple Grove, Minn.)
St. Thomas - Summer Ellefson (Jr., Park Rapids, Minn.)
St. Thomas - Melissa Engstrom (Sr., Coon Rapids, Minn.)
St. Thomas - Emily Gapinski (Jr., Sheboygan, Wis.)
St. Thomas - Kayla Janto (So., West Bend, Wis.)
St. Thomas - Aimee Junget (Jr., Chaska, Minn.)
St. Thomas - Allison Mellin (So., Bloomington, Minn.)
St. Thomas - Megan Terukina (Jr., Cedar Rapids, Iowa)
St. Thomas - Angela Tipp (Sr., Hudson, Wis.)
St. Thomas - Erika Tipp (Sr., Hudson, Wis.)

Softball (41)
Augsburg - Sarah Buckner (Jr., Duluth, Minn.)
Augsburg - Lindsay Helbach (Sr., Amherst, Wis.)
Augsburg - Jenna Orth (Jr., Melrose, Minn.)
Augsburg - Lauren Torborg (So., Brooklyn Park, Minn.)
Bethel - Brooke Charleston (Sr., Runnells, Iowa)
Bethel - Caroline Kivisto (Jr., Dassel, Minn.)
Bethel - Jessica Brown (Sr., Mahtomedi, Minn.)
Bethel - Micayla Moore (Jr., Hutchinson, Minn.)
Carleton - Mia Orans (So., San Francisco, Calif.)
Carleton - Keelin Davis (Jr., Woodinville, Wash.)
Carleton - Caroline Duke (So., Evanston, Ill.)
Carleton - Micaela LaRose (Sr., Waconia, Minn.)
Carleton - Emily Starr (Jr., Wayland, Mass.)
Concordia - Kellie Morehouse (Jr., Bemidji, Minn.)
Gustavus - Kaitlyn Bicek (Jr., Northfield, Minn.)
Gustavus - Carly Klass (Sr., Richfield, Minn.)
Gustavus - Rachel Malo (So., Owatonna, Minn.)
Gustavus - Breanne Rentschler (Sr., Lakeville, Minn.)
Gustavus - Jessica Williams (Jr., Plymouth, Minn.)
Hamline - Casey Anderson (So., Robbinsdale, Minn.)
Hamline - Mary-Clare Couillard (So., Fridley, Minn.)
Hamline - Elaina Hamann (Sr., Columbia Heights, Minn.)
Hamline - Katie Koren (Sr., Oakdale, Minn.)
Hamline - Jamie Rubbelke (Jr., North St. Paul, Minn.)
Macalester - Maddy Jasper (Sr., Corona, Calif.)
Macalester - Anna Munson (Sr., La Crosse, Wis.)
Macalester - Saraswati Wilson (Sr., Olathe, Kan.)
Macalester - Nikki Caicedo (So., Clinton Township, Mich.)
Saint Benedict - Kim Lidstone (Jr., Minnetonka, Minn.)
Saint Benedict - Nicole Nelson (Jr., Rochester, Minn.)
Saint Benedict - Melissa Seldon (So., Rosemount, Minn.)
Saint Benedict - Mackenzie Wenner (Sr., St. Peter, Minn.)
St. Catherine - Caity DeWitt (Jr., Stillwater, Minn.)
St. Catherine - Donielle Kurvers (Jr., Monticello, Minn.)
Saint Mary’s - Samantha Borawski (Sr., Stickney, Ill.)
St. Olaf - Jenna Boudreau (Jr., Faribault, Minn.)
St. Olaf - Amy Jeppesen (Sr., Pleasant Dale, Neb.)
St. Olaf - Brooke Paradise (So., Mantorville, Minn.)
St. Thomas - Kendra Bowe (Sr., Chippewa Falls, Wis.)
St. Thomas - Annie Boyer (Sr., Corte Madera, Calif.)
St. Thomas - Megan Bush (So., Chicago, Ill.)

Men's Swimming and Diving (19)
Carleton - Wilson Josephson (Jr., Mount Hermon, Mass.)
Carleton - Grant Terrien (So., Bloomington, Minn.)
Gustavus - Ross Larson (Sr., Brookings, S.D.)
Gustavus - Jens Thomsen (Sr., Shawnee, Kan.)
Macalester - Ian Lock (So., Fond Du Lac, Wis.)
Saint John’s - Nolan Bauer (Jr., Helena, Mont.)
Saint John’s - Kenny Bergman (So., Overland Park, Kan.)
Saint John’s - Brian Bohman (Sr., Shoreview, Minn.)
Saint John’s - Joe Duxbury (Sr., Long Lake, Minn.)
Saint John’s - David Kahat (Sr., Lino Lakes, Minn.)
Saint John’s - Paul Knaak (Jr., Forest Lake, Minn.)
Saint John’s - Ben Nault-Maurer (Jr., Cambridge, Minn.)
St. Olaf - Bobby Schultze (So., Mankato, Minn.)
St. Olaf - David Streed (Jr., Eagan, Minn.)
St. Thomas - Evan Eklund (Sr., Roseville, Minn.)
St. Thomas - Cole Fuerste (Sr., Dubuque, Iowa)
St. Thomas - Max Hamilton (Jr., Richfield, Minn.)
St. Thomas - Matt Lagieski (Sr., Menasha, Wis.)
St. Thomas - Dane Washenberger (Sr., Sioux Falls, S.D.)

Women's Swimming and Diving (43)
Carleton - Alex Braiedy (So., Chanhassen, Minn.)
Carleton - Alison Coogan (Sr., River Forest, Ill.)
Carleton - Lydia Henderson (Jr., Castro Valley, Calif.)
Carleton - Madison McBride (Jr., Elko, Minn.)
Gustavus - Danielle Klunk (Sr., Appleton, Wis.)
Gustavus - Elizabeth Larson (Sr., Detroit Lakes, Minn.)
Gustavus - Jenna Muntifering (So., Buffalo, Minn.)
Gustavus - Catherine Olson (Sr., North Oaks, Minn.)
Gustavus - Breanna Schlegel (Sr., Eagan, Minn.)
Gustavus - Jennifer Strom (Sr., Rochester, Minn.)
Macalester - Sam Aamot (So., Bloomington, Minn.)
Macalester - Hannah Bonestroo (So., Ames, Iowa)
Macalester - Maggie Joyce (Sr., Dunwoody, Ga.)
Macalester - Anik Regan (So., Tucson, Ariz.)
Saint Benedict - Brooke Alexander (Sr., Westerville, Ohio)
Saint Benedict - Rose Berg-Arnold (So., St. Joseph, Minn.)
Saint Benedict - Haley Chatelaine (Jr., Lakeville, Minn.)
Saint Benedict - Meghan Harder (So., Colorado Springs, Colo.)
Saint Benedict - Hannah Iverson (Sr., Anchorage, Alaska)
Saint Benedict - Alissa Lager (Sr., St. Peter, Minn.)
Saint Benedict - Megan Lawson (Sr., Rochester, Minn.)
St. Catherine - Jenna Nagy (So., Hutchinson, Minn.)
St. Catherine - Kelsie Olson (Jr., La Crosse, Wis.)
St. Catherine - Haley French-Krahn (Jr., Rochester, Minn.)
St. Catherine - Abby Larson (So., Plymouth, Minn.)
St. Catherine - Brooke Soller (So., Maple Grove, Minn.)
Saint Mary’s - Chloe Morrison (So., Ashkum, Ill.)
St. Olaf - Zoe Barlow (So., West Hartford, Conn.)
St. Olaf - Kalyn Dorheim (Jr., Haiku, Hawaii)
St. Olaf - Hannah Hein (So., Saint Louis Park, Minn.)
St. Olaf - Madeline Lee (Jr., White Bear Lake, Minn.)
St. Olaf - Grace Polusny (So., Mound, Minn.)
St. Olaf - Abbey Schnaith (Jr., Red Wing, Minn.)
St. Olaf - Claire Walters (So., Northfield, Minn.)
St. Thomas - Liz Falconer (So., Kohler, Wis.)
St. Thomas - Courtney Grunewald (So., Elk River, Minn.)
St. Thomas - Elise Guenther (Sr., Byron, Minn.)
St. Thomas - Carly Johnson (So., Green Bay, Wis.)
St. Thomas - Casey Nightingale (Jr., Dayton, Minn.)
St. Thomas - Cassy Panka (Sr., New Prague, Minn.)
St. Thomas - Molly Peichel (Jr., Sartell, Minn.)
St. Thomas - Emily Punyko (Sr., Duluth, Minn.)
St. Thomas - Maura Shea (So., Madison, Wis.)

Men's Tennis (19)
Bethel - Kolin Kiekhoefer (So., Woodbury, Minn.)
Bethel - Kent Schaller (So., Colorado Springs, Colo.)
Bethel - Matthew Schull (So., Eagan, Minn.)
Carleton - Ezra Frankel (So., Lincoln, Mass.)
Carleton  -Andrew Hwang (Sr., Brookfield, Wis.)
Carleton - Patton McClelland (So., Rock Hill, S.C.)
Gustavus - Bradley Entwistle (Sr., Sioux Falls, S.D.)
Hamline - Cody Jahrig (So., Missoula, Mont.)
Hamline - Sam Peterson (Jr., St. Peter, Minn.)
Macalester - Carl Bergmann (So., Mahtomedi, Minn.)
Macalester - Wilson Merrell (Jr., Poughkeepsie, N.Y.)
Macalester - Sam Naden (Sr., Middleton, Wis.)
Macalester - Brian Utz (Jr., Rochester, Minn.)
Saint John’s - Ben Lahren (Jr., Wausau, Wis.)
Saint Mary’s - Warren Lawrenz (Jr., Rochester, Minn.)
St. Olaf - Ben Carlson (Jr., Hastings, Minn.)
St. Olaf - Michael Schroeder (Jr., Sioux Falls, S.D.)
St. Thomas - Allen-Michael Muench (Jr., Flower Mound, Texas)
St. Thomas - Scott Wall (So., DePere, Wis.)

Women's Tennis (23)
Bethel - Kristin Vivian (Sr., Green Bay, Wis.)
Bethel - Larissa Voss (Jr., Owatonna, Minn.)
Concordia - Morgan Sawatzke (Jr., Monticello, Minn.)
Gustavus - Elizabeth Stanczyk (Jr., Plymouth, Wis.)
Hamline - Jordan Danielson (So., Maplewood, Minn.)
Hamline - Lilli Denison (So., Crookston, Minn.)
Hamline - Shamara Duwearatchi (Sr., Minneapolis, Minn.)
Hamline - Maggie Gibson (So., Elk Mound, Wis.)
Hamline - Emily Wollmuth (So., Burnsville, Minn.)
Macalester - Riley Menagh (So., Grand Island, Neb.)
Macalester - Gabby Queenan (Sr., Bedford, Mass.)
Saint Benedict - Victoria Beach (Jr., Grand Rapids, Mich.)
Saint Benedict - Laura Finn (So., Delano, Minn.)
St. Catherine - Alicia Knoll (So., Waseca, Minn.)
St. Catherine - Maria Koval (Sr., Green Bay, Wis.)
St. Catherine - Mikinzee Salo (Jr., Brainerd, Minn.)
Saint Mary’s - Kirsten Hoffman (Jr., Apple Valley, Minn.)
Saint Mary’s - Haley Jorgensen (So., Fallon, Nev.)
Saint Mary’s - Megan Vandenberg (So. De Pere, Wis.)
St. Olaf - Bailey Kent (Jr., Mahtomedi, Minn.)
St. Olaf - Kristine Kroker (Sr., La Crosse, Wis.)
St. Olaf - Maya McGibbon (Jr., Minnetonka, Minn.)
St. Olaf - Morgan Steffen (So., Baxter, Minn.)

MIAC Academic All-Conference Archives